Неверојатни тетоважи, составени од илјадници точки кои формираат комплексни цртежи

Неверојатни тетоважи, составени од илјадници точки кои формираат комплексни цртежи

Артистката за тетоважи, Џесика Кинзер, има неверојатен талент за создавање моќни тетоважи. И покрај тоа што оваа млада артистка почнала да тетовира во 2014 година, сепак таа е исклучително добра во својата работа. Нејзините дизајни се истовремено и брилијантни и елегантни, правејќи ги навистина уникатни. Комплексноста на секоја од овие тетоважи ни покажува дека таа има око за детали, но и креативност да спои различни објекти едни покрај други и да ни покаже сосема нова димензија на реалноста. Погледнете дел од нејзината работа, која без сомнение ќе ве инспирира и вие да почнете да размислувате за вакви видови тетоважи…

(1) Неверојатни тетоважи, составени од илјадници точки кои формираат комплекси цртежи


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар