Нови трендови за дизајнирање на ентериерот

Нови трендови за дизајнирање на ентериерот

Современото дизајнирање на ентериерот бара внимание, љубов и креативност. Нормално е тоа што идеите понекогаш исчезнуваат, но новите трендови ќе ве натераат да не се откажете од своите намери. Иако не се чести, новините во дизајнот на ентериерот ќе ве натераат да направите промена во вашиот дом. Социјалните мрежи и списанијата за животен стил се вечна инспирација, а оваа година се издвоија 3 главни трендови што ќе го направат вашиот ентериер навистина посебен.

1. Тапети со фотографии

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Interior Design & Decor (@homeadore) on

Тапетите отсекогаш биле популарни затоа што со нив креирате сосема поинакво доживување и чувство во собата. Сега се популарни тапетите кои изгледаат како уметнички дела, па не двоумете се да ги украсите вашите sидови со нив.

2. Урбана џунгла

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Urban Jungle Bloggers™ (@urbanjungleblog) on

Урбаната џунгла стана актуелна пред неколку години, но ќе биде популарна и оваа година. Кој не сака многу цвеќиња во собите, па дури и во бањата? За растенијата се вели дека носат мирна енергија.

3. Сина боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tara Hunt | Emerging Artist (@tarahuntfineart) on

Сината боја е сè попопуларна во областа на ентериерот. Не е важно дали станува збор за син ѕид или за детали како сини завеси, син тепих или сина фотелја – оваа боја носи позитивна енергија.

Прочитајте ги 3-те клучни совети на дизајнерите за совршен дом.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар