Неверојатен артистички танц со фудбалска топка

Неверојатен артистички танц со фудбалска топка

Вештините за жонглирање и вртење фудбалска топка на прст ги поместија границите на оваа фристајл дисциплина. Soccer ART е дуо од Полска кое изведува фантастични фристајл движења низ земјата, а нивното последно видео покажува дека може да се направи многу повеќе со една топка за фудбал.Неверојатен артистички танц со фудбалска топкаВидеото има фантастична музика, уметнички кадри и во помалку од 3 минути ќе ви покаже една нова форма на танцување која ќе ве воодушеви и возбуди истовремено.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар