Мистериозна девојка ве води на прошетка низ светот

Постојат преубави места на светот коишто вреди да ги посетиме, но ниту едно патување не е комплетно и незаборавно сè додека не го споделиме со најдрагите личности. Оваа необична галерија од фотографии направена со Инстаграм и сосема соодветно наречена „Следи ме…“ (Follow me to), го докажува токму тоа. На сликите е прикажана мистериозна девојка која го води фотографот Мурад Осман низ возбудливи места и ги претставува на еден необичен, интимен начин. Без разлика дали гледа кон прекрасни полиња во Австралија или пак се вози на гондола во Венеција, имате чувство дека оваа девојка може да ви го понуди светот на дланка.Мистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светотМистериозна девојка ве води на прошетка низ светот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар