Куќата на Флинстонови во вистинскиот живот

Оваа прекрасна и несекојдневна камена куќа се наоѓа во Малибу, Калифорнија, а е инспирирана од цртаниот филм „Флинстонови“. Има огромни прозорци, мебел инспириран од каменото време, прекрасен камин, огромен двор и преубава спална соба. Куќата на Флинстонови во вистинскиот животОва вистинско здание од куќата на Фред и Вилма Флинстон, моментално се наоѓа на продажба, а проценета е на сума од 3,5 милиони американски долари. Таа моментално е во сопственост на радио водителот Дик Кларк.Куќата на Флинстонови во вистинскиот животКуќата на Флинстонови во вистинскиот животКуќата на Флинстонови во вистинскиот животКуќата на Флинстонови во вистинскиот животКуќата на Флинстонови во вистинскиот животКуќата на Флинстонови во вистинскиот животКуќата на Флинстонови во вистинскиот живот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. minnie Reply

    interesna e

Остави коментар