Креативни реклами на ескалатори што ќе ве насмеат и ќе ве остават без зборови

Креативни реклами на ескалатори што ќе ве насмеат и ќе ве остават без зборови

Првата печатена реклама излегла во 1472 година и рекламирала молитвеник. Оттогаш, рекламирањето прераснало во огромен бизнис. Се верува дека трошоците за реклами ќе достигнат 748 милијарда долари во 2021 година. Ваквите услови ги принудуваат компаниите да смислуваат нови и креативни начини за да привлечат внимание. Следниве неверојатни реклами на ескалатори дефинитивно ја победиле својата конкуренција! Погледнете ги и уживајте…

Уживајте во возењето исто како што Хомер ужива во неговите крофни

Креативни реклами на ескалатори што ќе ве насмеат и ќе ве остават без зборови

Дали сте подготвени за авантура во бразилските шуми?

Креативни реклами на ескалатори што ќе ве насмеат и ќе ве остават без зборови

Бесплатна масажа за сите!

Креативни реклами на ескалатори што ќе ве насмеат и ќе ве остават без зборови

Ограда за ескалатор со допир на кашмир

Креативни реклами на ескалатори што ќе ве насмеат и ќе ве остават без зборови

Перманентен маркер што трае

Креативни реклами на ескалатори што ќе ве насмеат и ќе ве остават без зборови

Направете пауза со КитКет

Креативни реклами на ескалатори што ќе ве насмеат и ќе ве остават без зборови

Продолжете на следната страница за останатите реклами…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар