Креативен татко ги претвора зборовите на неговата ќерка во интересни цртежи

Автор: Зорица Тодорова

Децата понекогаш кажуваат работи кои нѐ насмеваат од сѐ срце, но исто така знаат да нѐ оставаат и запрепастени. Еден креативен татко, Мартин Брукнер, добил идеја да ги претвори најсмешните „цитати“ на својата 3-годишна ќеркичка Харпер во интересни дизајнирани цртежи кои секојдневно ги објавува на својот Tumblr блог под псевдонимот Spaghetti Toes.

0-kreativen-tatko-gi-pretvora-zborovite-na-negovata-kjerka-vo-interesni-crtezhi-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар