Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Јапонската уметница Вакунеко користи нешто многу едноставно – волна, и создава неверојатни хиперреалистични портрети од мачки.

Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Артистката употребува волна во разни бои и ги создава портретите користејќи техники за валање со игла. На нејзиниот Инстаграм профил таа споделила дека ова е многу долга и деликатна работа. За еден портрет потребен ѝ е околу еден месец, но неверојатниот резултат вреди за трудот.

Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Со цел да ги направи портретите што е можно пореалистични, таа користи фотографии од вистински мачки. Погледнете…

Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар