24 јули 2018 | Кафе пауза

Кои се 10-те здравствени придобивки од спиењето покрај личност што ја сакате?

Освен 'рчењето, крадењето на ќебето и ненамерното клоцање што се случува кога спиете со партнерот, многубројни истражувачи велат дека делењето кревет со личност што ја сакате, има придобивки на долг рок.

Зошто жените одбираат постари мажи?

Дали некогаш сте се запрашале зошто жените ги привлекуваат постари мажи?

Донесете ја плажата во вашата кујна со помош на овие прекрасни даски за сечење од дрво и смола

Инспирирани од природата, секој од овие уникатни дизајни ги пресликува убавините на природниот пејзаж.

Каква карма управува со вашиот хороскопски знак?

Многу често не сме свесни за нашите негативни одлики и за нивното влијание врз нашиот живот и нашата карма.

Што велат 5 познати духовни учители за болеста осаменост?

Осаменоста е болеста на модерното време. Дури и медицинските истражувања предупредуваат дека осаменоста може да претставува поголем ризик од пушењето и дебелината.

Научниците за прв пат ја зголемиле човечката меморија со помош на мозочен имплант

Со сите истражувања, прашање на време е кога овие направи ќе ги прошират нашите природни способности.

Промени во секојдневниот живот што ќе ја зголемат вашата самодоверба

Недостатокот од самодоверба претставува сериозен проблем. Многу луѓе се соочуваат со ова и се разочарани од себе и од своето однесување.

Вкусен и здрав сендвич со салата од авокадо и јајца

Што планирате денес за ручек? Ви го препорачуваме овој одличен сендвич!

16 митови од Интернетот во кои треба да престанете да верувате

Сигурно имате сретнато поголем дел од овие митови, а сега е време да престанете да верувате во нив.

7 едноставни начини да воведете ред во вашето хаотично секојдневие

Со помош на овие 7 едноставни начини ќе ги исфрлите непотребните нешта од вашиот живот, употребувајќи минималистички пристап.

4-те хороскопски знаци со кои летово можете да имате незаборавна авантура

Не сакате сериозна врска, а барате летна авантура? Со овие хороскопски знаци летово ве очекуваат навистина незаборавни моменти!

Јапонска уметница прави неверојатни 3Д портрети од валана волна

Јапонската уметница Вакунеко користи нешто многу едноставно – волна, и создава неверојатни хиперреалистични портрети од мачки.
12