Фотограф прави смешни и слатки фотографии од диви животни - Part 2

Фотограф прави смешни и слатки фотографии од диви животни

8. Европски хрчак

Фотограф прави смешни и слатки фотографии од диви животни

Замисли си желба на глуварче. Не се знае каква желба си замислил овој хрчак, но сигурно ќе му се исполнат и најмалите соништа.

9. Раце полни цвеќиња

Фотограф прави смешни и слатки фотографии од диви животни

Пријателски настроена верверица која поминува од соседната шума и собира цвеќе за букет.

10. Жед

Фотограф прави смешни и слатки фотографии од диви животни

После интензивен час по јога, важно е да останете хидрирани, дури и ако се напиете само неколку капки.

11. Кунг фу верверици

Фотограф прави смешни и слатки фотографии од диви животни

Овие верверици знаат некои навистина интересни движења. Но, за што ли се борат?

12. Насмевни се!

Фотограф прави смешни и слатки фотографии од диви животни

Дали оваа средба била случајна, или станува збор за испланиран таен состанок?

13. Желба за лето…

Фотограф прави смешни и слатки фотографии од диви животни

Изгубена во медитацијата, оваа верверица си замислува желба на цветот.

14. Црвена лисица

Фотограф прави смешни и слатки фотографии од диви животни

„Мислите ли дека снегот ќе ја истакне бојата на моето крзно?“

Погледнете ги и овие фотографии од слатки животни кои обожаваат да се капат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар