Најмалечките и најслатки глувчиња што некогаш ќе ги видите

Најмалечките и најслатки глувчиња што некогаш ќе ги видите

Иако во глобала се сметаат за напаст, особено кога ќе најдеме некој во нашиот дом како ја јаде нашата храна и се шета низ и под секое парче мебел кое постои, глувчињата знаат да бидат навистина слатки.

4-najmalechkite-i-najslatki-gluvchinja-shto-nekogash-kje-gi-vidite-kafepauza.mk

Глувците се многу брзи и приспособливи животни и како такви се меѓу најраспространетите цицачи во светот. Може да ги видиме скоро секаде и во секакви услови. Слатки и безопасни кога се во нивните сопствени и нормални живеалишта, но уништувачи кога и да се најдат во околина која не им е позната.

5-najmalechkite-i-najslatki-gluvchinja-shto-nekogash-kje-gi-vidite-kafepauza.mk

За разлика од типичните глувци со кои, за жал, може си имаме работа по дома, глувчињата на следниве слики се можеби најмилите суштества кои ќе ги видите. Дали поради нивната големина или неверојатно прекрасните лиценца, овие глувчиња сигурно ќе ве освојат.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар