Фото-приказна за големото пријателство помеѓу мало девојче и дивите егзотични животни

Ова девојче се вика Амелија и е ќерка на фотографката Робин Шварц. Мајката често пати оди на патувања во дивината во разни делови на светот за да ги фотографира животните, а со себе ја води и својата ќерка. Така малата Амелија развила посебна врска со животните која ѝ овозможува без страв да се дружи со нив.

Фото-приказна за големото пријателство помеѓу мало девојче и дивите егзотични животни

Мајка ѝ вели дека контактот со шимпанзата ја вовеле во животинското царство, а потоа почнала да се интересира и за другите животни, па според нејзините зборови таа денес со голема храброст и мудрост му се приближува на секое животно покажувајќи му љубезност и почит. Инаку сите овие слики на кои малата Амелија позира со животните се дело на мајката.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар