Модерна вила во Шпанија со преубав поглед над Медитеранот

Модерна вила во Шпанија со преубав поглед над Медитеранот

Оваа прекрасна вила е сместена на медитеранскиот брег на Шпанија, некаде помеѓу Ел Портишол и Кала Бланка, на едно мало ритче кое надвиснува над тиркизното море. Голема е, со многу гостински соби, спални, бањи, сауна, фитнес сала, па дури и затворен базен, но она што овде најмногу воодушевува е погледот во кој може да се ужива од огромната тераса или од базенот кој е сместен на нејзиниот раб.

Модерна вила во Шпанија со преубав поглед над Медитеранот

 

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар