Чевли или десерт? Зошто да не и двете?

Чевли или десерт? Зошто да не и двете?

Американската дизајнерка Крис Кемпбел од Орландо, Флорида е многу страсна за десерти и чевли. Таа дури и нашла начин како да ги спои своите две најголеми страсти во еден продукт, притоа создавајќи ја колекцијата десерти во форма на чевли. Таа создава навистина добри модели во форма на сладоледи, крофни и торти. Погледнете…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар