22 октомври 2018 | Кафе пауза

Божествено чудо од кујната: Квасецот ги враќа кожата и косата во живот и помага во општото здравје!

Oвој додаток во исхраната може да биде и одличен сојузник во негата на кожата, косата, ноктите, како и за унапредување на здравјето.
Датум: 22 окт 2018
, Автор:

Како изгледале овошјето и зеленчукот во минатото? Бананата сосема ќе ве изненади!

Не е тајна дека денешните овошја и зеленчуци изгледаат многу различно од нивните предци. Низ годините направени се многу напори за да се подобри нивниот изглед и вкус.
Датум: 22 окт 2018
, Автор:

10 морничави предмети што се навистина скапи

Повеќето луѓе знаат дека постојат личности кои би потрошиле цело богатство за најлудите работи.

6 совети за возење што ќе ви помогнат да ги избегнете несреќите на лошо време

Иако автомобилот е навистина удобно средство за транспорт, тој е голема одговорност за возачот, особено ако времето е лошо.

20-минутна рутина за вежбање на целото тело (без дополнителна опрема)

Постојано се жалите дека немате доволно време (или пари) да одите во теретана да вежбате или да се запишете на јога, пилатес или зумба?

Водич за новите мајки: Како да се ставите на прво место?

Сигурно не ни помислувате да се ставите пред вашето дете, бидејќи сметате дека мајките треба да бидат целосно несебични.

12 неверојатни нешта што можете да ги видите само со помош на рендген

Рендгенските зраци ни овозможуваат да ги видиме секојдневните нешта од навистина неочекувана перспектива.

Значењето на големиот костум што Лејди Гага го носеше на црвениот тепих

Лејди Гага уште еднаш го „запали“ Интернетот со нејзиниот моден избор.

Која е причината што продолжувате да се држите за вашата болка?

Без разлика каде сте родени, кои ви се родители и во каква личност ќе се претворите, болката е емоција што ќе ја почувствувате неколку пати во животот.

Чевли или десерт? Зошто да не и двете?

Навистина добри модели во форма на сладоледи, крофни и торти.

Дамите родени во овие 4 хороскопски знаци имаат моќ да ги освојат сите мажи што ќе ги посакаат

Тие се родени со неверојатна комбинација на карактеристики и вештини што им овозможуваат да го освојат срцето на секој маж што ќе го посакаат.

Дали ви е страв од сериозна врска дури и откако сте го нашле вистинскиот?

Нашите инстинкти се силни и обично се обидуваат да ни кажат нешто што треба да го прифатиме со цел да созрееме.
12