Банани претворени во фантастични уметнички дела

Банани претворени во фантастични уметнички дела

Иако некои сметаат дека со храната не треба да се игра, овој пат дефинитивно нема да му замериме на артистот Стефан Бруше од Холандија. Неговата способност бананата да ја претвори во прекрасно уметничко дело кое сигурно ќе измами насмевка на вашето лице е единствена и воодушевувачка. Од едноставноста на бананата до креативна и фантастична уметност – неверојатно!

(1)-banani-pretvoreni-vo-fantastichni-umetnichki-dela-kafepauza.mk(2)-banani-pretvoreni-vo-fantastichni-umetnichki-dela-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар