Артист црта неверојатни мурали додека одржува баланс на даска за сурфање

Артист црта неверојатни мурали додека одржува баланс на даска за сурфање

Сликарот и уличен артист, Шон Јоро, кој исто така е познат и како Хула, создава неверојатна серија мурали каде што можеме да видиме прекрасни девојки кои излегуваат од водата покрај цементните ѕидови на уништени и напуштени структури. Тој со помош на даска за сурфање, го наоѓа најдоброто место за својата уметност и потоа создава магични дела. Погледнете…

(1) Артист црта неверојатни мурали додека одржува баланс на даска за сурфање (2) Артист црта неверојатни мурали додека одржува баланс на даска за сурфање


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар