23 мај 2015 | Кафе пауза

Науката вели дека чајот од камилица може да им помогне на жените да живеат подолго

Еден шолја чај од камилица може да ја олесни настинката, како и да ве смири додека сте под стрес, но изгледа дека здравствените придобивки не завршуваат тука.

Артист црта неверојатни мурали додека одржува баланс на даска за сурфање

Неверојатни цртежи од прекрасни девојки кои излегуваат од водата покрај цементните ѕидови на уништени и напуштени структури...

Што сакаат да ви кажат акните на вашето тело?

Откријте нешто повеќе за вашето здравје...

Постојат 5 видови мажи: Што кажува начинот на кој ги освојува жените за неговиот карактер?

Постојат 5 основни стилови на флертување од кои можете да заклучите што сака тој од вас.

Застрашувачки интернет урбани легенди: Морничави приказни кои шират страв и трепет

Благодарение на интернетот се повеќе морничави приказни шират страв и трепет, допирајќи дури и до најскриените агли на планетата.

Одличен есеј од средношколец кој едноставно мора да го прочитате

Понекогаш покрај знаењето, и креативноста може да ви донесе 5+

Точка за среќа на вашето тело: Со едно движење исфрлете ја целата негативна енергија

Ако често имате напади на паника, анксиозност и стрес, повторувајте ја оваа вежба неколку пати дневно и ќе бидете во можност да ја вратите својата животна рамнотежа.