8 модерни технологии трансформирани во предмети од '80-тите

8 модерни технологии трансформирани во предмети од ’80-тите

Светот без Интернет веќе ни е нешто незамисливо. Интернетот е важен дел од нашиот секојдневен живот. Всушност, толку важен што многу работи не би постоеле без него.

Но, ова не значи дека не можеме да си замислиме како би изгледале одредени апликации во друго време, зарем не? Томас Оливер ги замислил денешните технологии како предмети кои реално постоеле во ’80-тите.

Знаевте ли дека Инстаграм би правел чуда како фотоапарат за една употреба? Ако се вратите назад во времето, веројатно не би го напуштиле домот без Спотифај вокмен. Добрите вести се што не мора да се враќате назад во времето, туку можете да видите како би изгледале нештата благодарение на делата на Томас.

1. Спотифај

8 модерни технологии трансформирани во предмети од 1980-тите

2. Инстаграм

8 модерни технологии трансформирани во предмети од 1980-тите

3. Фејсбук

8 модерни технологии трансформирани во предмети од 1980-тите

4. Адоби Илустратор

8 модерни технологии трансформирани во предмети од 1980-тите

5. Гугл

8 модерни технологии трансформирани во предмети од 1980-тите

6. Нетфликс

8 модерни технологии трансформирани во предмети од 1980-тите

7. Ватсап

8 модерни технологии трансформирани во предмети од 1980-тите

8. Снепчет

8 модерни технологии трансформирани во предмети од 1980-тите


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар