10 непријатни ситуации кои секој ги има доживеано

Сите имаме моменти кога сме загрижени или сме под стрес. Но, освен поголемите проблеми кои постојат во нашиот живот, има и некои мали, секојдневни и навидум незначајни работи кои понекогаш може да претставуваат уште потешки грижи. Погледнете ги следниве ситуации кои секој ги искусил барем еднаш во својот живот.

1. Кога шефот ќе ве викне во канцеларија

Ме отпуштаат од работа! Тоа е сигурно!

Ме отпуштаат од работа! Сигурно!

2. Кога пребарувате на Гугл што значат симптомите кога не се чувствувате добро

Имам настинка една недела.  Гугл: Најверојатно умираш.

Имам настинка една недела.
Гугл: Најверојатно умираш.

3. Кога го чекате договорениот повик во одредено време, но телефонот не ѕвони

Тој вети дека ќе ми се јави во 12:00 на пладне. Сега е 12:02! Мора да се случило нешто лошо!

Тој вети дека ќе ми се јави во 12. Сега е 12:02! Мора да се случило нешто лошо!

4. Кога слушате врева сред ноќ

А-а-ах! Што беше ова? Кој е таму?

А-а-ах! Што беше ова? Кој е таму?

5. Една ненадејна вознемирувачка мисла е доволна за да се препотите

Дали ја исклучив пеглата?

Дали ја исклучив пеглата?

6. Се плашите да влезете во продавница доколку внатре нема други купувачи

Се надевам дека сѐ уште го немаат забележано моето присуство

Се надевам дека сѐ уште го немаат забележано моето присуство.

7. Кога мислите дека сте го оставиле телефонот дома, па почнувате да паничите

Дали телефонот е со мене? Па, каде е? Фала Богу овде е.

Дали телефонот е со мене? Па, каде е? Фала Богу! Овде е.

8. Кога се срамите од вашите желби

Оваа вечер ќе имам гости на вечера.  Вистината: Омиленото ТВ шоу, каучот и многу ужина.

Оваа вечер ќе имам гости на вечера.
Вистината: Омиленото ТВ шоу, каучот и многу грицки.

9. Секогаш сте нервозни пред да запознаете некој

Колку многу луѓе има... Секој ќе гледа во мене кога ќе влезам... аах!

Колку многу луѓе има… Сите ќе гледаат во мене кога ќе влезам… аах!

10. Постојано си правите свои приказни

Здраво! Како го помина викендот?  Здраво, Ден! Добро, ти благодарам.

Здраво! Како го помина викендот?
Здраво, Ден! Добро, ти благодарам.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар