Познат тату артист бесплатно ги тетовирал луѓето што дозволиле тој да им избере дизајн

Познат тату артист бесплатно ги тетовирал луѓето што дозволиле тој да им избере дизајн

Скот Кемпбел е познат тату артист од Бруклин, Њујорк, кој на своите клиенти им направил тест за доверба во неговата работа. Имено, тој решил бесплатно да ги тетовира оние кои ќе му дозволат тој да го одбере дизајнот на тетоважата и да не ја погледнат истата додека не биде готова. Името на овој проект е „Целосна слава“ (Whole Glory).


Познат тату артист бесплатно ги тетовирал луѓето кои покажале доверба во неговиот избор за дизајн и начин на работа

Довербата на овие луѓе кои се согласиле да ја протнат раката во дупка на ѕидот за да добијат бесплатна тетоважа не е неоснована. Кемпбел има тетовирано познати личности како што се Марк Џејкобс, Орландо Блум и Пенелопе Круз. И покрај тоа, тој им се заблагодарува на сите кои ја покажале нивната доверба во уметноста што ја создава.

Познат тату артист бесплатно ги тетовирал луѓето кои покажале доверба во неговиот избор за дизајн и начин на работа

Погледнете ги следниве фотографии од интересните тетоважи кои ги добиле најхрабрите клиенти…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар