Пилот на 747 прави неверојатни фотографии за време на своите летови

Кога станува збор за спектакуларни пејзажи, многу малку луѓе имаат подобар поглед од пилотите. Но, наместо да ги чува овие панорамски сцени за себе, Кристијан ван Хејст решил да ги овековечи засекогаш во фотографии и потоа да ги сподели и со останатиот свет.

„Уште од млади години наоѓав радост во снимањето на убавината на природната светлина во сите свои форми“, вели Хејст. „Потоа добив шанса да ги комбинирам двете нешто кои многу ме исполнуваат – летањето со фотографирањето.“

Тој без сомнение има око за фотографирање, па затоа и неговите дела добија толку големо внимание. Да не должиме, погледнете дел од неговата неверојатна работа и уживајте во прекрасните небесни пејзажи!

 

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар