Како да се греете на обични свеќи?

Грејната сезона е почната, но радијаторите честопати не се доволно топли во однос на надворешната клима. Затоа погледнете како можете да затоплите мала просторија, за малку пари и потполно безбедно.

Како да се греете на обични свеќи?

Потребни ви се мали свеќички, кои се многу евтини, мал метален плех, две глинени саксии со различна големина и запалка. Целиот процес функционира така што топлиот воздух се задржува во малата саксија, а потоа се шири низ отворот од големата саксија. Погледнете за што станува збор.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар