Есенска валцер плејлиста

Дали сте расположени за малку валцер? Погледнете ја нареднава плејлиста на неколку од најубавите валцери во светот, изберете ги оние кои најмногу ви се допаѓаат, повикајте го својот партнер, пуштете ги звучниците до крај и дозволете ѝ на музиката да го води вашето тело.Есенска валцер плејлистаНаредново видео содржи 19 прекрасни композиции во скратена форма. Доколку сакате да ги слушнете целосните верзии, кликнете на линковите кои се наоѓаат подолу. Ви посакуваме пријатно есенско попладне исполнето со многу валцер и пријатни емоции.

„Dance with the Balamb-Fish“ не спаѓа во категоријата на валцери, но сепак е дел од оваа плејлиста бидејќи се смета за одлична танцова композиција.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар