Четврто издание на фестивалот ПМГ Рекордингс

Фестивалот ПМГ Рекордингс 4 ќе се одржи овој петок во Младинскиот културен центар во Скопје и, според организаторите, „претставува природно продолжение на (нивните) фестивалски заложби за напредно презентирање на најсвежите сонични авантури на македонскиот дел од музичкиот универзум“.

Четврто издание на ПМГ Рекордингс Фестивалот

„Оваа година прославуваме 15 години постоење ПМГ Рекордингс и 100 изданија, па сметавме дека е добра идеја да го збогатиме списокот на артисти, и покрај нашите ѕвезди, поканивме и пар силно современи, свежи, катинг еџ странски артисти“, изјавуваат од ПМГ колективот.


Остави ги твоето име и презиме во коментар и добиј гратис карта за фестивалот


Фестивалот ПМГ Рекордингс е прослава на македонската независна музичка култура и секоја година е одлично посетен, па и овој пат се очекува да ја наполни салата во МКЦ.

„Со необично задоволство Ве каниме да бидете дел од нашата прослава, ајде да направиме уште еден настан со светски mind set.“

Картите во претпродажба чинат 200 денари до 15 октомври, а потоа 300 денари.

Листата на артисти ја сочинуваат: Филип Горбачев, Монозид, ПМГ колектив, Беј Д Фиш, Лепи Џони, Милко, Роботек и Мирко Попов. Во продолжение, преслушајте ја плејлистата со некои од музичките дела на овогодишните изведувачи на фестивалот.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Kristijan Reply

  Kristijan Marinkovski

  • Кафе пауза Reply

   Ќе бидете ставени на список. Потребен ви е само документ за идентификација. Поздрав и убав помин

 2. bokjo Reply

  Bojan Gerasimovski

  • Кафе пауза Reply

   Ќе бидете ставени на список. Потребен ви е само документ за идентификација. Поздрав и убав помин

 3. Elena Reply

  Elena Kuzmanov

  • Кафе пауза Reply

   Ќе бидете ставени на список. Потребен ви е само документ за идентификација. Поздрав и убав помин

 4. Evgenija Reply

  Evgenija Janakieska

  • Кафе пауза Reply

   Ќе бидете ставени на список. Потребен ви е само документ за идентификација. Поздрав и убав помин

 5. Vidan Reply

  Vidan Spasevski

  • Кафе пауза Reply

   Ќе бидете ставени на список. Потребен ви е само документ за идентификација. Поздрав и убав помин

 6. Andrej Reply

  Andrej Bikov

  • Кафе пауза Reply

   Ќе бидете ставени на список. Потребен ви е само документ за идентификација. Поздрав и убав помин

Остави коментар