Авторите на најлошата песна во историјата со ново ремек-дело

Авторите на најлошата песна во историјата со ново ремек-дело

Ја памтите песната „Friday“ од Ребека Блек? Тимот кој ја создаде, раперот Патрис Вилсон и продуцентот Кларенс Џеј, реши повторно да нè изненади со уште едно ремек-дело, кое најверојатно ќе ја стекне истата „популарност“, како и песната на Ребека. Овој пат станува збор за изведба на младата дама Алисон Голд, а песната е насловена како „Chinese Food“ (Кинеска храна).Авторот на најлошата песна во историјата со ново ремек-дело Стилот на песната е потполно ист, спотот е еднакво патетичен и повторно се појавува Вилсон во него, овој пат во улога на панда. За само два дена песната е прегледана околу 5 милиони пати, а палците надолу се множат секоја секунда.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар