Овие 30 фотографии докажуваат дека фестивалот „Burning Man“ е навистина најлудиот во светот

Овие 30 фотографии докажуваат дека фестивалот „Burning Man“ е навистина најлудиот во светот

Ова лето беше пожешко од вообичаено и многумина од нас се „топеа“ на неверојатната жештина. Но, тоа не ги спречи фановите да присуствуваат на епскиот фестивал „Burning Man“. Всушност, изгледа дека топлината само придонела за нивното уживање – оваа година тие се собраа во полудо и побудалесто издание од кога било порано!

Овогодишниот фестивал се одржа во пустината Блек Рок во Невада и траеше од 25 август од 2 септември. Исто како и секоја година претходно – настанот ги остави посетителите без здив! Токму затоа и решивме да ги споделиме овие фотографии со вас за да можете да ја почувствувате лудата и жешка атмосфера. Особено ако ви е желба барем еднаш го посетите овој фестивал. Уживајте!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар