Неверојатни фотографии од најголемиот пост-апокалиптички фестивал во светот

Неверојатни фотографии од најголемиот пост-апокалиптички фестивал во светот

Околу 4.000 луѓе присуствувале на годишниот пост-апокалиптички фестивал во Калифорнија, наречен „Wasteland Weekend“. Фестивалот бил инспириран од филмскиот серијал за Лудиот Макс (Mad Max), и е една од оние пустински забави за кои мора да бидете маскирани за да присуствувате. Дури и ако сте дел од организаторите или новинарите! Идејата е да се создаде целосно искуство, каде што сите ќе се чувствуваат како да се дел од универзумот на Лудиот Макс за време на 5-те дена додека трае фестивалот. И тоа без сомнение функционира! За неверојатната атмосфера сведочат фотографиите во продолжение за кои сме сигурни дека ќе ве остават без зборови.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар