Ледено кафе со Калуа

Заведување со ликер од кафе

Ледено кафе со Калуа

Потребни состојки (за 2 кафиња):
  • 100 милилитри еспресо
  • 40 милилитри млеко
  • 40 милилитри Калуа
  • 2 лажички шеќер во прав
  • Ледени коцки
Начин на подготовка:

Ставете ги ледените коцки во шејкер. Сипете го подготвеното еспресо во шејкерот и врз него додадете ги и останатите состојки. Тресете 20-тина секунди со цел еспресото целосно да се олади и потоа претурете во 2 стаклени чаши.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар