Мозаик суши: Тренд кој полека ги освојува сите социјални мрежи

Станува збор за најновиот тренд во Јапонија, но не мора да бидете љубител на сирова риба за да уживате во него. Сè што е потребно е да бидете љубител на уметноста. Концептот е многу едноставен. Составете неколку видови суши заедно, во квадрат, и сте создале креативен мозаик. Едноставно, а толку магично.

(1) Мозаик суши: Тренд кој полека ги освојува сите социјални мрежи

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар