Лак за нокти претворен во модна фантазија

Лак за нокти претворен во модна фантазија

Артистката зад овие прекрасни уметнички дела е Чен Клејрин, од Сингапур. Таа создава илустрации од прекрасни фустани, само со помош на малите шишенца со лак за нокти. Можете да ја следите целата нејзина работа на Инстаграм, каде што таа вели дека го живее својот сон. Интересно е што и покрај тоа цртежите на хартија, таа веќе ја има усовршено и техниката за цртање со лак за нокти на вода. Неверојатно! Погледнете дел од нејзините креации.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар