Мозаик суши: Тренд кој полека ги освојува сите социјални мрежи

Мозаик суши: Тренд кој полека ги освојува сите социјални мрежи

Станува збор за најновиот тренд во Јапонија, но не мора да бидете љубител на сирова риба за да уживате во него. Сè што е потребно е да бидете љубител на уметноста. Концептот е многу едноставен. Составете неколку видови суши заедно, во квадрат, и сте создале креативен мозаик. Едноставно, а толку магично.

(1) Мозаик суши: Тренд кој полека ги освојува сите социјални мрежи


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар