Креативни портрети од рацете на еден артист додека истражува различни видови уметност

Овој артист од Џакарта, Индонезија, кој е најпознат како „Ponypork“ на Инстаграм, веќе некое време ни ги покажува неговите експерименти со различни видови артистички стилови и медиуми комбинирани на интересни начини. Но, она што го разликува од останатите артисти е што на овие фотографии можеме да видиме како неговите раце всушност ја создаваат оваа уметност…

(1) Креативни портрети од рацете на еден артист додека истражува различни видови уметност


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар