Креативни портрети од рацете на еден артист додека истражува различни видови уметност

Креативни портрети од рацете на еден артист додека истражува различни видови уметност

Овој артист од Џакарта, Индонезија, кој е најпознат како „Ponypork“ на Инстаграм, веќе некое време ни ги покажува неговите експерименти со различни видови артистички стилови и медиуми комбинирани на интересни начини. Но, она што го разликува од останатите артисти е што на овие фотографии можеме да видиме како неговите раце всушност ја создаваат оваа уметност…

(1) Креативни портрети од рацете на еден артист додека истражува различни видови уметност


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар