Кога животните гледаат низ прозорецот…

Најчесто фотографиите со животни ги покажуваат самите животни во нивниот природен елемент, но добрата идеја и малата доза на креативност може да ни исцрта една сосема нова страна од животот на нашите мали пријатели. Без разлика дали станува збор за домашно животно кое тивко го чека враќањето на својот сопственик или пак, за диво животно кое истражува напуштен дом, прозорците се прекрасни рамки на еден мистериозен свет…

Кога животните гледаат низ прозорецот...
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар