Постојат 2 вида луѓе...

Постојат 2 вида луѓе…

Проектот „Два вида луѓе“ е серија од креативни постери кои ги делат луѓето во 2 категории според нивните навики на јадење. Овие интересни постери биле направени од страна на рестораните Зомато со цел да ја промовираат нивната нова апликација. Во која категорија се пронаоѓате вие?

Постојат 2 вида на луѓе...


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар