Кога животните гледаат низ прозорецот...

Кога животните гледаат низ прозорецот…

Најчесто фотографиите со животни ги покажуваат самите животни во нивниот природен елемент, но добрата идеја и малата доза на креативност може да ни исцрта една сосема нова страна од животот на нашите мали пријатели. Без разлика дали станува збор за домашно животно кое тивко го чека враќањето на својот сопственик или пак, за диво животно кое истражува напуштен дом, прозорците се прекрасни рамки на еден мистериозен свет…

Кога животните гледаат низ прозорецот...
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар