Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина?

Фотографот на храна Бет Галтон во соработка со стилистот за храна наменета за фотографирање Шарлот Омнес, создале одлична серија фотографии наречена „Cut Food“ односно, „Пресечена храна“. Овој проект бил инспириран од задача која тие ја добиле од еден нивен клиент каде што требале да пресечат бурито на половина и да го фотографираат така што ќе се гледаат сите негови состојки. Откако ја завршиле задачата, тие одлучиле да го употребат истиот метод и на друга храна. Резултатите се преполни со неверојатност која ѝ пркоси на гравитацијата…

Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина? Како би изгледале вашите оброци доколку се пресечени на половина?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар