Јога во Африка

Како дел од проектот „Јога во Африка“, Роберт Стурман направил одлична колекција на фотографии со цел да ја прошири идејата на оваа организација. Станува збор за воведување на бесплатни јога часови во Африка кои ќе им помогнат на тамошните жители да започнат подобар и поздрав начин на живеење.

Јога во Африка

 

„Како човек, за мене јогата е вежба со која се прочистувам од сѐ што ми е непотребно и која ми помага да се движам со свесност за нашиот свет. Како артист, јогата за мене претставува начин на изразување на нашата искрена желба да бидеме подобри луѓе. Пред неколку месеци дознав за овој прекрасен проект и без прашање, знаев дека сакам да направам нешто со што ќе помогнам на оваа одлична организација,“ вели тој.

Јога во Африка

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар