Накитот на Анџелина Џоли

Накитот на Анџелина Џоли

Анџелина Џоли е надалеку позната по своите хуманитарни акции, па така неодамна таа откри уште еден начин како да собере пари за својата хуманитарна фондација „Education Partnership for Children of Conflict“. Таа заедно со Роберт Прокоп дизајнираше луксузен накит. Роберт Прокоп е дизајнерот кој Бред Пит го најмил за создавање на вереничкиот прстен за Анџелина Џоли.Накитот на Анџелина ЏолиЕлегантниот накит ќе биде изложен во Франција во „Grand Hotel“ и во Монако во „Hotel de Paris“. Изложбите ќе започнат на 15 јули и ќе траат до 15 август, давајќи им шанса на луѓето цел месец да уживаат во овие прекрасни креации, а оние кои ќе понудат најдобра цена ќе можат и да купат некое парче.Накитот на Анџелина ЏолиНакитот на Анџелина ЏолиНа двете изложби ќе присуствуваат и Анџелина Џоли и Бред Пит, со што ќе се зголеми и публицитетот на овие два настани. Собраните пари од продажбата на скапоцениот накит ќе одат за фондацијата и ќе бидат искористени за изградба на училиште во Авганистан.Накитот на Анџелина ЏолиНакитот на Анџелина ЏолиНакитот на Анџелина ЏолиНакитот на Анџелина ЏолиНакитот на Анџелина ЏолиНакитот на Анџелина ЏолиНакитот на Анџелина Џоли


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар