Отворен е првиот салон за убавина „Hello Kitty“

Обожавателите на брендот „Hello Kitty“ ќе бидат воодушевени кога ќе дознаат дека во Дубаи е отворен првиот официјален салон за убавина на оваа светска марка. Салонот го отворил Мијуки Окамура, а тој се одликува со ентериер во персиски стил со препознатливата розова боја и логото од јапонското маче.Отворен е првиот салон за убавина „Hello Kitty“Пријателски расположениот персонал користи само високо квалитетни органски продукти, при извршувањето на сите видови услуги. Специјално создадените продукти одговараат на сензитивната кожа, па дури и на детска. Во склоп на салонот за убавина има и кафуле, во кое посетителите можат да уживаат во разни пијалаци, кафиња и десерти.Отворен е првиот салон за убавина „Hello Kitty“Отворен е првиот салон за убавина „Hello Kitty“Отворен е првиот салон за убавина „Hello Kitty“Отворен е првиот салон за убавина „Hello Kitty“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар