27 јуни 2012 | Кафе пауза

Снежана и ловецот (Snow White and the Huntsman)

Одлична преработка на класичната приказна за Снежана и седумте џуџиња...

Накитот на Анџелина Џоли

Анџелина Џоли е надалеку позната по своите хуманитарни акции, па така неодамна таа откри уште еден начин како да собере пари за својата хуманитарна фондација „Education Partnership for Children of Conflict“.

Позитивни цитати од Боб Марли и летна реге плејлиста

Опуштете се и релаксирајте се, кралот на регето ќе ве размрда со добри ритми и со по некоја поука за животот...
Датум: 27 јун 2012
, Автор:

Креативни и необични ѕидни часовници

Несекојдневна колекција на уникатни ѕидни часовници...

Што и кога ни тргна наопаку?

Да успориме за момент и да се освестиме за тоа кои се вистинските вредности во животот. Се живее за да се создаде иднина, за добри пријатели, луди журки, искрени насмевки, за скокоткањата во срцето...
Датум: 27 јун 2012
, Автор:

Внесете летна возбуда во вашата врска

Не дозволувајте да спласне возбудата во вашата љубовна врска, искористете ги благодетите кои ги носи летото...
Датум: 27 јун 2012
, Автор:

Запознајте се со прекрасниот француски дворец Шамбор

Монументален споменик на француската ренесансна архитектура, дизајниран од генијалниот ум на Леонардо да Винчи...

Фантастичниот Дубаи тотално напуштен

„Напуштениот Дубаи“ е серија фотографии направена од Ричард Аленби-Прет. На фотографиите е претставен денешниот фантастичен град Дубаи, но комплетно напуштен.