Фантастичниот Дубаи тотално напуштен

Фантастичниот Дубаи тотално напуштен

„Напуштениот Дубаи“ е серија фотографии направена од Ричард Аленби-Прет. На фотографиите е претставен денешниот фантастичен град Дубаи, но комплетно напуштен.Фантастичниот Дубаи тотално напуштен Сликите го претставуваат времето во 2017 година, а градот е тотално разрушен и напуштен од луѓето. Ричард успеал комплетно да ги долови рушевините, празните улици, дивиот свет и бесната пустина како една целина.Фантастичниот Дубаи тотално напуштенФантастичниот Дубаи тотално напуштенФантастичниот Дубаи тотално напуштенФантастичниот Дубаи тотално напуштенФантастичниот Дубаи тотално напуштенФантастичниот Дубаи тотално напуштенФантастичниот Дубаи тотално напуштенФантастичниот Дубаи тотално напуштенФантастичниот Дубаи тотално напуштенФантастичниот Дубаи тотално напуштенФантастичниот Дубаи тотално напуштенФантастичниот Дубаи тотално напуштен


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар