Легендарни цитати на зрелите жени од шоу-бизнисот

Легендарни цитати на зрелите жени од шоу-бизнисот

Американската актерка и комичарка, Џоан Риверс, неодамна ја издаде книгата „Ги мразам сите… Почнувајќи од мене“, во која ги исмејува елитата и шоу-бизнисот. Нејзиниот пример го следеа и нејзините колешки кои имаат повеќе од 60 години и се доволно искусни да ги споделат своите „мудрости“.

„Јас не вежбам. Ако Бог сакаше да се превиткувам, ќе расфрлаше дијаманти по подот.“ – Џоан Риверс, американска актерка и комичарка

„Козметиката е благодет за секоја жена, но нејзин најдобар пријател сè уште е кратковидиот маж.“ – Јоко Оно, јапонски уметник и активистка за мир

„Спијте осум часа за да бидете убави. Ако сте грди, спијте по девет часа.“ – Бети Вајт, американска актерка и пејачка

Легендарни цитати на зрелите жени од шоу-бизнисот

„Длабокиот здив е од голема помош за плитката забава.“ – Барбара Волтерс, американска новинарка

„Мажот треба да биде како тоалет-хартија: нежен, јак и за еднократна употреба.“ – Шер, американска пејачка, актерка и режисерка

„Најдобар начин да го натераш мажот да направи нешто е да му кажеш дека е престар за тоа.“ – Ширли Меклејн, американска актерка, пејачка и активистка

Легендарни цитати на зрелите жени од шоу-бизнисот

„За да не бидеш разгален(а), пеглај си ја облеката сам(а).“ – Мерил Стрип, американска актерка

„Стани еден час порано, а легни си еден час подоцна.“ – Руби Ди, американска актерка, поетеса, новинарка и активистка

„Не легнувајте си налутени. Останете будни и расправајте се.“ – Филис Дилер, американска актерка

Легендарни цитати на зрелите жени од шоу-бизнисот

„Ако сакате брзо олеснување, пробајте да забавите малку.“ – Лили Томлин, американска актерка, писателка и продуцентка

„Секогаш е така како што велам јас; можеби изгледам како да сум вештачка, но сосема сум природна таму каде што е важно.“ – Доли Партон, американска пејачка и актерка

„Сексапилноста е составена 50% од она што го поседуваш и 50% од она што другите мислат дека го поседуваш.“ – Софија Лорен, италијанска актерка

„Мачо-типовите обично не покажуваат многу.“ – За За Габор, унгарско-американска актерка

Легендарни цитати на зрелите жени од шоу-бизнисот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар