Креативни и необични ѕидни часовници

Креативни и необични ѕидни часовници

Високите температури понекогаш навистина знаат да ни ги „издолжат“ и онака веќе многу долгите летни денови. Секундите стануваат минути, минутите часови, часовите денови… Ви се случило ли некогаш 3 пати да погледнете во часовникот мислејќи дека поминало многу време од претходното погледнување, но всушност сфаќате дека не поминала ни една минута?

Бидејќи знаеме какво е чувството, решивме да ви предложиме една идеја која со сигурност ќе направи времето да почне да ви „лета“. Наместо да лежите цел ден пред телевизорот, постојано менувајќи ги програмите, надевајќи се дека така побрзо ќе пристигне вечерта, употребете го вашето време малку поинаку и дизајнирајте си часовник кој постојано ќе ги збунува вашите најблиски за време на нивните посети. Сè што ви е потребно е многу слободно време, малку трпение и инспирација од наредниве несекојдневни часовници:Креативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовнициКреативни и необични ѕидни часовници


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар