Банана-пунџа: Најубавата и најлесната фризура кога немате време да ја стилизирате косата

Банана-пунџа: Најубавата и најлесната фризура кога немате време да ја стилизирате косата

Оваа фризура е идеална за сите оние проблематични денови кога немате време да ја миете и да ја стилизирате косата. Најдобрата вест е што (несакајќи) ја носите оваа фризура со години. Сега веќе не мора да имате грижа на совеста кога одите на работа со „валкана коса“ затоа што едноставно сакавте да направите банана-пунџа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blume (@blume.py) on

Иако изгледа навистина едноставно, најчесто „едноставните“ фризури се најтешки за постигнување, па погледнете го овој туторијал што ќе ви ги објасни сите постапки.

Погледнете како да ја стилизирате кратката коса.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар