Загатка: Дали можете да го пронајдете чадорот за помалку од 45 секунди?

Понекогаш, излегувањето од домот без чадор може да ви се претвори во кошмар. Но, колку пати сте го заборавиле или сте го изгубиле? Едно британско истражување на оваа тема вели дека тоа се случува 64 пати во текот на животот. За да престанете да ги губите чадорите, обидете се да ја решите оваа загатка. Меѓу сите овие ноеви, има само еден чадор. Дали можете да го најдете за помалку од 45 секунди?

Загатка: Дали можете да го пронајдете чадорот за помалку од 45 секунди?

Ако сè уште не можете да го најдете чадорот, погледнете го решението.

  • Решение:

    Загатка: Дали можете да го пронајдете чадорот за помалку од 45 секунди?

Погледнете ја и оваа загатка и обидете се да го пронајдете сонцето меѓу лисјата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар