Велосипедистот Дени Мекаскил го „растури“ Кејптаун

Познатиот професионален возач на велосипед, вози низ Кејптаун, Јужноафриканска Република, а трагите од неговите тркала се искористени за промотивните цели на новиот Leika V-Lux 30. За него, градот претставува едно огромно спортско игралиште, каде тој со леснотија изведува екстремни потези.Велосипедистот Дени Мекаскил го „растури“ КејптаунНеговото патување низ Кејптаун се снимаше во епизоди, а крајниот резултат беше ова фантастично видео.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. ajs Reply

    leeeee danny mi e idol vejke dve- tri godini.. so sekoe video znenaduva.. i jas vozam trials.. ama on e stvarno najdobar..

    uffff

Остави коментар