Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

Според статистиката, просечната личност гледа од 4.000 до 10.000 реклами дневно. Поради ова, компаниите ширум светот трошат толку многу пари обидувајќи се да се направат себеси и нивните логоа препознатливи.

Во продолжение можете да го проверите вашето внимание со помош на едноставен тест. Сè што треба да направите е да одредите кое лого на сликата е точно, а кое е лажно. Не заборавајте да ги изброите вашите поени на крајот.

Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

 • Одговор

  Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

 • Одговор

  Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

 • Одговор

  Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

 • Одговор

  Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

 • Одговор

  Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

 • Одговор

  Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

 • Одговор

  Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

 • Одговор

  Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар