27 февруари 2019 | Кафе пауза

Украсните шноли за коса повторно се хит

Со само неколку едноставни украси за коса, можете да ја направите вашата фризура заносна и атрактивна.

Медитацијата може да ви го подобри сексуалниот живот

Изгледа дека од медитацијата има уште една придобивка – таа го подобрува сексуалниот живот.

4 знаци дека ги запоставувате пријателите поради вашата врска

Ако вашата врска и неколку години подоцна ви го одзема целото слободно време, време е да се обидете да ги спасите вашите пријателства.

6-те хороскопски знаци кои најчесто им се враќаат на бившите партнери

Додека некои луѓе воопшто не се свртуваат назад после раскинувањето, другите едвај чекаат да добијат уште една шанса со бившиот партнер.

5 совети што ѝ се потребни на секоја самохрана мајка

Доколку сте самохрана мајка, ова се советите што морате да ги слушнете и да ги примените.

Кои се омилените боја и број на повеќето луѓе?

Кажете една боја, првата на којашто ќе помислите. Сега, одберете број помеѓу 0 и 9.

Бил Гејтс открива кои се неговите омилени ТВ серии

Во неговите 20-ти, речиси половина деценија Бил престанал да слуша музика и да гледа телевизија, но денес одвојува време и за забава.

Популарни лажни фотографии што го измамија целиот Интернет

Денес, благодарение на алатките како Фотошоп, дури и највнимателните луѓе можат да бидат измамени.

5 идеи за пролетен соло состанок за возрасни

Доколку ви е потребен одмор од светот на возрасните, оваа пролет почнете да одите на соло состаноци.

Тест: Можете ли да одредите кое е точното лого?

Во продолжение можете да го проверите вашето внимание со помош на едноставен тест.